Jak vydělat tisíce na internetu

Moderní společnost, zvláště masmédia, nám prezentují internet jako místo kde se rodí milionáři. Spousta lidí pak pochopitelně hledá možnosti jak nato. Kde se vlastně peníze na internetu schovávají a jak se k nim dostat.

Pokud vám stačí málo vezměte radši nějakou práci

Jestli hledáte jen snadný způsob jak si vydělat tisíce je lepší se proměnit v „internetového dělníka“ a vzít nějakou jednoduchou manuální práci, kterou prozatím není schopný vykonávat automatický robot. Jako běžný příklad se často uvádí psaní popisků k produktům na eshopu. Provozovatelé eshopů totiž mají často stovky i tisíce produktů a ke každému z nich potřebují napsat originální texty čítající 100 a více slov. Jenomže to je práce na dlouhou dobu, která je jednotvárná. Lepší je pro ně někoho si najmout ať to za ně udělá. Tady máte šanci. V podstatě jako v reálném životě vyměníte svůj čas za peníze. Ceny za psaní takovýchto textů se mohou pohybovat od desítek korun i do několika stovek, hodně záleží na vaší šikovnosti a také reputaci. Na internetu se totiž velké množství lidí pro něco snadno nadchne, ale toto nadšení brzy vyprchá a zbude jen nedodělaná práce. Najít někoho spolehlivého není zas tak jednoduché.

Psaní popisků je zřejmě ta nejjednodušší práce na kterou můžete narazit. Stačí hledat přes vyhledávače anebo na místech kde se koncentruje komunita eshopařů a požádat o práci, vždy se vám někdo dříve anebo později ozve. Pokud jde o lépe placené práce záleží už na vašich dovednostech, znalostech a zkušenostech. Můžete se naučit budovat odkazy, psát reklamní články, spravovat profily na sociálních sítích, popřípadě vytvářet a spravovat reklamní kampaně. To už ale vyžaduje více než jen zkušenosti. Navštívit nějaký ten kurz, získat certifikát atd. Poprávka tu je.

Chci víc a dělat na sebe

Představa že budete vydělávat na sebe je jistě lákavá, ale stojí za tím poměrně hodně dřiny a zkušeností. Připravte se na stovky hodin investovaného času, často bez reálného výsledku. Spousta věcí se nepovede, musí předělat a tak dále. Ať už si zvolíte budování obsahového magazínu, programování anebo tvoření grafiky rozhodně to nejde samo. Nadšení vyprchá velmi rychle a je třeba jej podpořit motivací, tak také nevydrží věčně, chce si to vybudovat pevný řád a zapracovat na disciplíně. Tu pak vystřídají pracovní návyky. Čím déle vytrváte tím se dostanete dál. Představte si to jako startovní čára na které začínají desítky tisíc lidí. Pak se odstartuje. Každou hodinu postupně odpadávají jednotlivý účastníci. Čím delší je závod tím méně lidí se jej účastní. Po určité době už můžeme prohlásit, že závodu se účastní jen ti, kteří to opravdu myslí vážně. V tento okamžik už velká většina odpadla. Zároveň ale ti co běží, mají už dostatek zkušeností a mohou začít pomýšlet na odměny. Postupem času odpadávají další a další, až z nich zůstanou jen profesionální sportovci.

Na internetu je to podobné. Ať už se jedná o programování anebo grafiku. Je třeba trénovat a zlepšovat se. Výsledky se dostaví, jen musíte vytrvat. Konkurence je sice velká, ale ve výsledku zůstanou jen ti nejzarputilejší a pro ně je práce opravdu dostatek. V určitý okamžik už můžete pokračovat čistě na sebe anebo se porozhlédnout po nějakém zaměstnání. V porovnání s lidmi co mají školu jsou za vámi už nějaké reference. Máte co ukázat. Buď z už hotové práce anebo to nejlepší co jste udělali. Dnešní doba je jednoduchá. Nedává se přednost těm, kteří mají školu anebo zkušenosti, ale těm kteří umí a chtějí pracovat. Programátorů je spousta, je jedno jestli mají titul anebo i pracovní zkušenosti. Zaměstnavatelé potřebují lidi, kteří umí odvést svou práci a nevymlouvají se. Poptávka v tomto oboru je však velmi velká. Takže i freelancer si najde uplatnění. Může třeba půl roku makat a zbytek odpočívat na dovolené.

Velké projekty za velké peníze

S dostatkem zkušeností není problém rozjet větší projekt. Nemá cenu se do něj ale hrnout bezhlavě. Většina projektů totiž nevyjde ani když jsou dobré. Nemít dobré známosti, tak by se nerozjel ani Google. Abyste mohli dát projektu dostatek času, musíte mít zázemí, zkušenosti, známosti a také manažerské myšlení. Za převážným počtem úspěšných projektů prostě stojí lidé, kteří to umí a mají zkušenosti a to buď přímo anebo jako mentoři pěkně v pozadí.

Takže o čem je vydělávání na internetu?

O ničem jiném než o zkušenostech. Neflákejte se a získávejte zkušenosti ze všech stran odkud to jen jde. Každý den než usnete se zeptejte sami sebe, co nového jsem se naučil. Je jedno jak jste unavený z práce, která vás nebaví. Vždy si najdete čas se podívat do knížky (třeba i na záchodě anebo cestou do práce). Každý čas se počítá.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *