Další zajímavé CMS

Redakční systémy jako je WordPress, Drupal, Joomla zná snad každý, podobně je to i s řešením pro eKomerci Prestashop anebo Magento. Používá je velké množství lidí a člověk má občas pocit, že není nic dalšího. Jenomže ono je a některá nová konkurence je celkem zajímavá a řekněme dosti pokroková.

The Grid

The Grid je další s hostovaných redakčních systémů. Není možné jej tedy míst na svém vlastním webhostingu. On by vám na něj zřejmě ani nestačil, protože pro jeho chod je potřeba cloud.

The Grid má jednu velkou zvláštnost o to AI, tedy umělou inteligenci, která vám pomůže s webdesignem. Na vás je přidat texty, obrázky, videa a popřípadě produkty a The Grid se postará o zbytek. Podle toho co přidáte rozhodne jak uspořádat obsah, jaké barvy zvolit anebo jakou velikost vybrat. S tím jak budete obsah přidávat se také bude vyvíjet váš web. Mění se přitom opravdu úplně všechno.

Neznamená to však, že byste nad webdesignem ztratili kompletně kontrolu. Jen se vše řeší místo šablonami přes filtry.

Format

Format je specializovaný redakční systém pro prezentace kreativců. Pokud jste designer anebo fotograf je jistě zajímavou volbou. K dispozici je nepřeberné množství šablon, určených právě pro propagaci fotografií a další umělecké tvorby.

Velkou výhodou je, že se Format snadno ovládá a na všechno mají velice názorné návody. Z pohledu intuitivního ovládání patří mezi to nejlepší co mezi CMS najdete. K dispozici je samozřejmě tutoriál s videoprůvodcem.

Format je placený. Na výběr je několik balíčků s poměrně dobrou cenou začínající na 5,75 USD/měsíc.

LightCMS

LightCMS je redakční systém pomocí kterého můžete vytvořit web doslova na pár kliknutí. Navíc díky drag&drop se velice snadno ovládá. Přímo v základu má nástroje na předělání webu do blogu anebo e-shopu.

Jednotlivé části stránky edituje takzvaně naživo, tedy vidíte rovnou výsledek tak jak uživatel. V reálném čase přesouváte prvky a upravujete vzhled. Tohle je jedna z věcí, kterou by rádi implementovali i starší redakční systémy, například WordPress to má v plánu.

Na druhou stranu administrace není zrovna nejjednodušší a je třeba tomu dát chvilku čas, než se v ní zorientujete. Někteří lidé si stěžují na neintuitivní ovládání.

Pro psaní textů je k dispozici klasický editor wywiwyg editor. Co se týká práce s multimédii je dál oproti konkurenci. Fotky si můžete editovat v daleko větším rozsahu. Nejen libovolně měnit velikost, ořezávat a různě natáčet, ale k dispozici je i studio pomocí, kterého můžete aplikovat různé filtry. To ocení zvláště provozovatelé magazínů, kteří využívají ilustrační fotky z fotobank. Snadno se mohou odlišit od své konkurence a přitom držet jednotný vzhled.

Nevýhodou LichtCMS je, že není zdarma. Musíte platit od 19 USD/měsíc. V tomto máte i započítaný hosting.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *