Jak vydělat peníze na WordPress

Ne každému vyhovuje vydělávat peníze na internetu pomocí různých forem reklam. Většinou je totiž základem budování kvalitního obsahu, který přitáhne návštěvnost. Jistě lze vytvářet třeba databáze z obsahu na jiných stránkách, zkusit pomocí bbPress rozjet kvalitní diskuzní fórum anebo si prostě na tvoření obsahu někoho najmout. Na druhou stranu ten obsah je jen začátkem. Web se musí i správně propagovat, aby přibývali návštěvníci.

Pokud si říkáte, že tohle není nic pro vás, tak nebojte na WordPress se dá vydělávat i jinak a rozhodně se za to nebudete muset stydět.

Děláme šablony

Některé šablony jsou zdarma jiné placené a pak jsou tu i poloplacené, kde se za menší poplatek aktivují rozšiřující funkce. Ačkoliv jsou šablon zdarma desítky tisíc, většina z nich je zastaralých. Stačí si škrtnout ty které nepodporují responzivní design. Navíc staré šablony už jsou často okoukané. Prostě po nových je pořád poptávka.

Třeba takový Muhammad Haris prodal na ThemeForest šablony za 4 miliony dolarů. Takto velká částka je poměrně slušný extrém, ale příběhy lidí, kteří takto přes prostředníka vydělávají tisíce dolarů za měsíc nejsou nijak vyjímečné. Výhodou je, že děláte na tom co vás baví a jak se vám zlíbí.

Pokud vám ovšem dělání na zakázku není cizí o designery a kódery šablon pro WordPress, kteří opravdu pracují a nevymlouvají se, je poměrně slušný zájem.

Odvirováváme weby

Hacknuté a zavirované weby jsou stále častější záležitostí. Lidé jsou navíc nepoučitelní a zanedbávají pravidelné zálohování, takže ve výsledku skončí s napadeným webem, který jim jejich poskytovatel hostingu odstaví. Co dál? Nemohou vše nahrát ze zálohy a čas běží. Chtělo by to odborníka, který se o vše postará.

Poptávka v tomto oboru není tak velká, ovšem epidemie jsou pravidelné a často nárazové, takže o práci budete mít postaráno. Stačí si hlídat poptávku po vašich službách na stránkách diskuzních fór a sociálních sítích, kde se vaši potenciální zákazníci zdržují.

Pokud zrovna nebude práce můžete se vzdělávat v oboru hackování WordPress a později nabízet různé testy zabezpečení.

Oprava a vývoj pluginů

Znáte takovou tu situaci, kdy váš oblíbený plugin je už rok bez aktualizace? Nejste sami, ačkoliv vznikají stále nové rozšíření některé pluginy, často dosti jednoduché, prostě člověku padnou a už je nechce měnit za jiné. Kdyby tu tak byl někdo kdo se postará o jejich bezpečnost a případně k nim doprogramuje něco na míru…

Poptávka po programátorech, kteří jsou ve WordPress jako doma je poměrně velká. Vzhledem k narůstajícímu počtu instalací také roste. Navíc jí nemůže dělat někdo, kdo teprve nedávno přečetl knížku o programování v PHP. Je něco jiného poskládat pár skriptů anebo dokonce vytvoření vlastního pseudoCMS a zvládnout WordPress.

Investovat čas jako programátor do WordPress se vyplatí.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *