Dvě automatizace které vám ušetří čas

Existuje spousta úkonů, které jsou spojené s vašim webem. Většina z nich se pravidelně opakuje. Často jsou nudné ale také nutné. Pokud investujete svůj čas do hledání automatického řešení, jak tyto úkony dělat v budoucnu se vám určitě vrátí. Navíc se dozvíte něco nového.

Publikace na sociálních sítích

Každý příspěvek je třeba umístit na sociální sítě. Ty jsou totiž zdrojem nových návštěvníků. Fanoušci často velice rádi nasdílí kvalitní informace pro své přátele. Jistě hodit odkaz na nový článek je otázkou minutky, jenomže sociálních sítí přibývá. Navíc každá je trochu jiná. Oblíbené ctrl+c a ctrl+v ne vždy funguje. Občas si člověk, řekne teď není vhodná chvíle na sdílení, dám to tam večer, jenomže pak na to zapomene a připraví se o možnost získat nové čtenáře. Vše ovšem může vyřešit automatizace.

Pokud používáte redakční systém WordPress, tak zřejmě není lepší volby než NextScripts: Social Networks Auto-Poster. V porovnání s ostatními zvládá mimo nejpoužívanějších Facebook, Twitter, Google plus ještě navíc Linkedln, Pinterest a další. Sice se u nás nepoužívají, ale za rok třeba mohou.

Jestliže nepoužíváte redakční systém pro který existuje nějaké hezké automatické rozšíření nezbývá než se spolehnout na některou s externích služeb jako je třeba hootsuite.com, onlywire.com anebo weontech.com.

Zálohování

Pravidelné zálohování je základ. Dříve anebo později se něco pokazí a vaše data budou v ohrožení. Na jednu stranu můžete spoléhat na poskytovatele vašeho hostingu, který si většinou dělá zálohu alespoň sám pro sebe, ovšem na stranu druhou vám takováto záloha nemusí být nic platná. Například pokud je váš redakční systém napaden a je do něj umístěný malware nemusí se hned projevit. Najednou zjistíte, že potřebujete minimálně měsíc starou zálohu a váš poskytovatel hostingu bude mít třeba jen 14 dní starou.

Řešením je zálohování zautomatizovat. Opět mají výhodu redakční systémy, pro které existují desítky rozšíření. Ty se postarají o kompletní zálohování několika způsoby. Něco můžete zálohovat denně něco zase týdenně.

Například pro WordPress patří mezi nejoblíbenější pluginy na zálohování BackupBuddy, BackWPup Free anebo Backup Scheduler.

O zálohování se také může postarat program na software na vašem počítači. Ten se připojí přes FTP na server a stáhne z něj data. Problém ovšem jsou databáze. Ty je nutné zazálohovat na většině sdílených hostingů samostatně.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *