Twitter omezuje viditelnost účtům s nekompletním a neověřeným profilem

Twitter je taková unikátní sociální síť. Na rozdíl od ostatních, které se většinou pěstuje oboustranné kamarádství, na Twitter prostě sledujete zajímavé lidi anebo účty. Do jisté míry také za úspěchem stojí chronologické řazení příspěvků, které ostatní sociální sítě opustili na úkor „chytrých“ algoritmů.

Díky tomu právě celebrity a lidé, kteří dokáží psát pořád aktuální obsah, strhávají na sebe velkou pozornost. To sebou samozřejmě přináší i různé harašení a přitahuje takzvané trolly, tedy uživatele, kteří se snaží na sebe strhnout pozornost.

Twitter si je vědom, že právě kvůli celebritám jej většina uživatelů využívá. No a oblíbení uživatelé jsou nejčastěji cílem vtípků, zvláště pokud prezentují kontroverzní témata. Proto se rozhodl, že bude proti trollům a harašení obecně bojovat.

Začal tím, že omezuje viditelnost účtů, které mají neúplně vyplněný profil, popřípadě neověřené údaje. Pokud tedy nechcete být tímto omezením zasaženi je třeba vše vyplnit a ověřit.

Základem je profilová fotka (avatar). Po registraci na Twitter máte obrázek barevného vajíčka. Ten je nutné co nejdříve nahradit buď přímo vaší fotkou anebo nějakým ilustračním obrázkem. Ideální velikost je 400×400 pixelů. Povolené formáty jsou JPG, PNG a GIF. Pozor fotka bude zmenšena na 200×200 pixelů.

Další je pozadí na stránce profilu. Ačkoliv není Twitter oficiálně nezdělil, že je nutné pro zachování viditelnosti, určitě neuškodí si jej nastavit. Ideální velikost je 1500×500 pixelů. Pokud nevíte jaký obrázek zvolit, tak neuděláte chybu fotkou krajiny, nebe anebo vašeho mazlíčka.

Mezi informace, které je třeba ověřit patří email a telefonní číslo. Email zřejmě už máte ověřený, občas se však na něj Twitter zeptá, zdali platí. Telefonní číslo šlo u registrace přeskočit. Přidat si jej můžete v zde. Před zadáním je nutné zvolit stát, aby mohla být přiřazena předvolba. Na telefon vám pak přijde SMS s aktivačním kódem.

Mít k účtu přiřazené telefonní číslo má i tu výhodu, že v případě ztráty hesla je jednodušší se k účtu dostat. Zároveň je to i záloha pokud byste přišli o email.

S takto vyplněným profilem byste měli být vidět všude a bez omezení.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *