Proč používat SEO pluginy pro WordPress

SEO neboli optimalizaci pro vyhledávače mnoho lidí považuje za zbytečnost. Tvrdí, že vyhledávače jsou dnes už dostatečně chytré a žádné speciální zacházení nepotřebují. Ať už optimalizaci pro vyhledávače berete vážně anebo ne, pokud používáte WordPress, měli byste některý z komplexních SEO pluginů opravdu zvážit. Ušetří vám totiž spoustu času.

Moderní pluginy jako SEO by Yoast toho nabízejí hodně. Od čistě technických vylepšení (meta tagy, sitemap, robots.txt), přes komunikaci se sociálními sítěmi až po různé vychytávky (drobečková navigace, vkládání URL do RSS). Pokud SEO pohrdáte, můžete v nastavení všechno vypnout a nechat třeba jen komunikaci se sociálními sítěmi.

Věci co ušetří čas

Google Nástroje pro Webmastery (dnes Search Console) nejen sledují váš web, ale také upozorní na různé chyby, na které narazí Googlebot. Například pokud se začnou objevovat chybové stavové kódy anebo váš web chytne nějakou infekci. Google vás kontaktuje prostřednictvím e-mailu. Přidání webu go Search Console vyžaduje ověření. Na stránku musíte vložit speciálně vygenerovaný řetězec. Za normálních okolností to vyžaduje editaci šablony a dávat si pozor při aktualizaci, aby nová verze nepřehrála starší. Pokud máte SEO plugin je v něm pro tento účel už připravený formulář, kam kód vložíte. Obdobně lze vložit i počítadlo návštěvnosti Google Analytics, ověřovací kód pro Bing anebo Alexa. Vše řešíte jen vložením řetězcem a jedním klikem.

Komunikace se sociálními sítěmi

Propojit web se sociálními sítěmi není rozhodně jednoduchá záležitost, zvláště pokud chcete, aby každý autor měl napojený vlastní profil. U Facebooku s tím můžete bojovat i hodiny. SEO pluginy toto všechno zvládnou za vás poměrně elegantně. Většinou je k dispozici i sada nápověd anebo odkaz na detailní tutorial. Po pár minutách vše funguje jak má pro největší sociální sítě.

Další vymoženosti

Vzhledem k tomu, že tyto nastavení jsou pro SEO pluginy základem, o tom který je nejlepší rozhodují různé přidané funkce. Většinou se jedná o analytické nástroje. Například, který článek má kolik sdílení na sociálních sítích, přidávání odkazu do RSS, automatické vkládání drobečkové navigace a občas i hlídání pozic na určitá klíčová slova.

Ať už SEO fandíte anebo jej nemáte v lásce rozhodně zvažte vyzkoušení těchto pluginů. Často pomohou zjistit, co se vašim čtenářům líbí a případnou zvýšenou návštěvnost z vyhledávačů můžete brát jako bonus.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *